W większości przypadków jeśli potrzebujesz się czegoś dowiedzieć np. od potencjalnych Klientów – przygotowujesz krótkie badanie w formie formularza. Większość używa w tym celu formularzy Google. Ale jest sposób znacznie lepszy i atrakcyjniejszy (zarówno wizualnie jak i technologicznie). Mowa tu o Typeform – narzędziu do tworzenia interaktywnych formularzy i quizów.

Badanie preferencji użytkowników

Skąd się dowiedzieć, czego oczekują nasi potencjalni Klienci? Jak sprawdzić przed stworzeniem produktu co tak naprawdę się sprzeda, a co będzie zwykłym przepalaniem budżetu?
Najlepiej spytać się grupy docelowej. Samą grupę można znaleźć dość łatwo (np. na grupach FB lub specjalistycznych forach)… ale już ciężej zachęcić do wypełnienia ankiety. Niestety – standardowe formularze Google nie są zbyt atrakcyjne dla osób wypełniających i są dość ograniczone technologicznie. Wszyscy już widząc charakterystyczną miniaturę takiego formularza zaczynają podejrzewać, że to kolejne badanie przeprowadzane przez studenta do pracy semestralnej:)

Jednak można zrobić coś ciekawszego. Dzięki Typeform możesz błyskawicznie skonstruować pięknie wyglądające i świetnie działające formularze i quizy, sprawiające wrażenie zwykłej rozmowy z botem lub żywmy człowiekiem. Dodatkowo możesz zintegrować te formularze ze swoimi serwisami lub innymi narzędziami z jakich korzystasz (czy to Slack, czy CRM, czy zapis do newslettera), dzięki czemu będziesz miał potrzebne odpowiedzi od razu tam, gdzie potrzebujesz.

Wersja darmowa oferuje możliwość 100 wypełnień formularzy miesięcznie.

  • Darmowa wersja (ograniczona funkcjonalność)
  • Pełna wersja od €25 miesięcznie
  • Nielimitowane pytania/odpowiedzi
  • Warunki logiczne dla odpowiedzi
  • Integracja z zewnętrznymi narzędziami