W większości przypadków jeśli potrzebujesz się czegoś dowiedzieć np. od potencjalnych Klientów – przygotowujesz krótkie badanie w formie formularza. Większość używa w tym celu formularzy Google. Ale jest sposób znacznie lepszy i atrakcyjniejszy (zarówno wizualnie jak i technologicznie). Mowa tu o Typeform – narzędziu do tworzenia interaktywnych formularzy i quizów.

Badanie preferencji użytkowników

Skąd się dowiedzieć, czego oczekują nasi potencjalni Klienci? Jak sprawdzić przed stworzeniem produktu co tak naprawdę się sprzeda, a co będzie zwykłym przepalaniem budżetu?
Najlepiej spytać się grupy docelowej. Samą grupę można znaleźć dość łatwo (np. na grupach FB lub specjalistycznych forach)… ale już ciężej zachęcić do wypełnienia ankiety. Niestety – standardowe formularze Google nie są zbyt atrakcyjne dla osób wypełniających i są dość ograniczone technologicznie. Wszyscy już widząc charakterystyczną miniaturę takiego formularza zaczynają podejrzewać, że to kolejne badanie przeprowadzane przez studenta do pracy semestralnej:)

Jednak można zrobić coś ciekawszego. Dzięki Typeform możesz błyskawicznie skonstruować pięknie wyglądające i świetnie działające formularze i quizy, sprawiające wrażenie zwykłej rozmowy z botem lub żywmy człowiekiem. Dodatkowo możesz zintegrować te formularze ze swoimi serwisami lub innymi narzędziami z jakich korzystasz (czy to Slack, czy CRM, czy zapis do newslettera), dzięki czemu będziesz miał potrzebne odpowiedzi od razu tam, gdzie potrzebujesz.

Wersja darmowa oferuje możliwość 100 wypełnień formularzy miesięcznie.

Sprawdź Typeform

  • Darmowa wersja (ograniczona funkcjonalność)
  • Pełna wersja od €25 miesięcznie
  • Nielimitowane pytania/odpowiedzi
  • Warunki logiczne dla odpowiedzi
  • Integracja z zewnętrznymi narzędziami

Sprawdź Typeform